Rocky Mama Otomatı

Başakşehir Living Lab İnovasyon 2018


    İstanbul Başakşehir Belediyesinin ortaokul, lise öğrencileri için yenilikçi, katma değeri yüksek, özgün tasarımlı projeler üretmek konusunda desteklemek ve teşvik etmek amacıyla Türkiye genelinde düzenlediği Başakşehir Living Lab İnovasyon 2018 yarışmasında Özel Bursa Meltem Koleji olarak ortaokuldan 4, liseden 4 proje olmak üzere 8 projeyle katılım sağlandı.


   Lise öğrencimiz Neslihan Ergünser ‘’Rocky Mama Otomatı ‘’ projesiyle evcil hayvanlarımızı istediğimiz zaman, istediğimiz  miktarda besleyebilme imkanını bize sunuyor. Üzerindeki timer sayesinde hayvanımıza vereceğimiz mamanın zamanını ve miktarını ayarlayabiliyoruz. Evlerde, hobi bahçelerinde, kır evlerinde ve belediyelerin belirlediği yerlere konularak sokak hayvanlarının da düzenli bir şekilde beslenmelerini kolaylaştırıyor.
Özel Bursa Meltem Okulları olarak çevreye, doğaya ve insanlara duyarlı bireyler yetiştirdiğimizi dereceye giren projemiz ve katılan diğer projelerimizle göstermiş olduk.  Okul olarak bilim insanlarını yetiştirmeye devam edeceğiz.