Slide Background

ERKEN KAYIT
İNDİRİMİ

Slide Background
Slide Background
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Özel Bursa Meltem
Çocuk Akademisi

Eğitime ilk adımın atıldığı okul öncesi dönem, insan yaşamında çok önemli bir role sahiptir. Bu dönemde çocuğun kişiliğinin sağlıklı bir biçimde gelişebilmesi ve her yönden donanımlı, bağımsız bir birey haline gelebilmesi için okul öncesi eğitim şarttır.

Okul öncesi eğitimle çocuklar, sosyal becerilerini geliştirebilir, bir grubun parçası olma duygusunu deneyimleyebilir, paylaşmayı, başkalarına saygıyı ve birlikte çalışmayı öğrenebilirler. Aynı zamanda kendi kişisel farklılıklarını tanıyabilir ve potansiyellerini keşfetme imkanı bulabilirler.

Anaokulumuz

Nitelikli öğretmenlerimiz, öğrencilerin erken çocukluk dönemindeki gelişimlerini desteklemek için oyun temelli ve etkileşimli öğrenme yöntemlerini kullanır. Anaokulumuz, öğrencilerin sosyal, duygusal, bilişsel ve fiziksel gelişimlerini desteklemek için çeşitli etkinlikler ve programlar sunar.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

LGS ve YKS başarı puanlarına göre okulumuz, her yıl %95 yerleştirme oranı ile Türkiye sıralamasında ilk 300’e girmektedir..

Okuma Yazmaya Hazırlık

Çocukların ilkokula uyumlarını ve hazır bulunuşluk düzeylerini desteklemek amacıyla yapılan etkinliklerdir. Bu etkinliklerle çocuklar okuma yazmaya ve ilkokula hazır hale getirilir.

Beden Eğitimi

Öğrencilerimizin el-göz koordinasyonunu geliştirmesin de ve dikkatini bir yere toplamasını destekler.Sinir ,kas ve eklem koordinasyonunu geliştirir.

Hayal, Tasarım, Scamper

Çocuklara farklı düşünme, hayal kurma ve sezgilerini kullanarak özgün ürünler ortaya koyma şansı verir.

Yaratıcı Drama

Çocukların hayal gücünü geliştirerek yaratıcılık ve estetik gelişimini sağlar.

Değerler Eğitimi

Genel olarak sevgi, hoşgörü, saygı, adalet, bilinçlendirme ve de yardımseverlik gibi bazı temel değerlerin bulunduğu eğitim programında küçük çocuklara empati ve çevre bilinci gibi konuları öğretir.

Çocuklara doğru seçim yapabilme, dürüst olma, sevgi ve saygı gösterme, sorumluluk sahibi olma, adil davranma ve kendiyle barışık olma gibi temel özelliklerin kazandırılması sağlar.

Satranç

Çocuklarda dikkat, plan yapma ve problem çözme becerisini arttırmayı amaçlar, satrancın kontrollü zaman kullanımı, farklı işlevlere sahip taşlardan hareketle organizasyon becerisi ve empati yeteneğini geliştirmeye katkı sağlamaktadır.

Matematik

Çocuklar yaptıkları örüntü çalışmalarıyla, sıralama, sınıflama, çizme, grafikleme, ölçme ve kıyaslama gibi bir çok çalışma ile gelecekte matematikte var olan birtakım soyut kavramların daha iyi anlaşılmasına ve öğrenilmesine yardımcı olur ve kavramların somutlaştırarak iyi anlaşılmasını sağlar.

Yabancı Dil (İngilizce ve Almanca)

İngilizce öğrenirken beynin problem çözme, eleştirel yaklaşım, soyut düşünme, hafıza, odaklanma becerileri aktif olarak çalışır.

İkinci yabancı dili (Almanca) öğrenerek çok kültürlü toplumların yaşamına, duygularına gibi farklı bakış açıları kazandırıyor.

Duyusal Etkinlikler

Dokunma, koku alma, tatma, görme ve duyma Duyusal Aktiviteler ve duyusal masalar çocuklardaki keşfetme duygusunu harekete geçirir ve çocuklar oynarken, yaratırken, araştırırken ve araştırırken her açıdan gelişmelerini sağlar. Duyularını uyarmak için zaman harcadıkça çocuklar bilişsel, duygusal, fiziksel, sosyal alanda gelişir.

Stem

Bilim(Science), teknoloji(Technology), mühendislik(Engineering) ve matematik(Mathematics) olmak üzere dört disiplini bütünleştiren bir öğrenme, uygulama ve geliştirme yaklaşımıdır.
STEM, bu dört disiplini bir araya getiren ve problemleri çözmek için gerçek dünyadan öğretim yöntemleri sunan ve disiplinler arası programa entegre eden bir öğretim felsefesidir.

Orff, Ritim ve Müzik

Çocuğun sesleri ve sesleri çıkaran unsurları tanımasını, sesin müziğe nasıl dönüştüğünü fark etmesini, ritim ve işitsel algı becerilerinin desteklenerek müziğe karşı ilgisini artırmayı amaçlar. Ritim duygusunun gelişimi, dans ve hareketleri uygun bir senkronizasyon içinde gerçekleştirme, müzik orff ve ritim atölyesinde dinleme ve uygun sesler çıkartabilme gibi becerilerin geliştirilmesi hedeflenen, müzik aletleri ve materyaller ile çocuğun müziğe karşı bir farkındalık ve pozitif bir algı geliştirmesi amaçlanır.

Mutfak Etkinlikleri

Çocuklara gerçek bir yaşam becerisi katar. Mutfak etkinliği çalışmalarımız çocukların kendi yetenek ve zevklerini keşfetmelerini sağlarken aynı zamanda sağlıklı beslenme konusunda bilinçlenir ,hazır gıdalardan kendi istekleri ile uzaklaşmalarına yardımcı olur.

Akıl Oyunları ve Robotik Kodlama

Çocuklarda problem çözme becerilerini geliştirir, iş fırsatlarında kişiye. artı değer katar, eleştirel ve yaratıcı düşünmenin kapılarını açar.

Türkçe Dil Etkinliği

Türkçeyi düzgün kullanmayı, Sözcükleri doğru telaffuz etmeyi, Sesinin tonunu ve hızını ayarlamayı öğrenir.

Görsel Sanatlar

Görsel Sanatlar Atölyesi, öğrencilerin birçok farklı sanat dalıyla tanıştıkları; kendilerini ifade edebilme becerilerini, estetik algılarını, düşünme ve el becerilerini geliştirerek özgün ürünlere dönüştürdükleri ortamlardır.

Fen ve Doğa

Fen ve doğa etkinlikleri okul öncesi dönemde çocuklar için önemli olup, anaokullarında bolca yapılan bir etkinliktir. Çocukların günlük hayatta gerçekleşen yağmur, rüzgar, bitki yetiştirme gibi doğa olaylarını, anlaması ve öğrenmesi için yapılan bir etkinliktir.

Meltem Okulları

Anaokulu Bilgi ve Kayıt Olmak İçin Formu Doldurun

“Merak ettiğiniz konuları ve ihtiyaçlarınızı bize bildirin, sizinle iletişime geçelim! Uzman ekibimiz size en kısa sürede geri dönüş yapacak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için yardımcı olacaktır.”

İletişim Bilgileri

Nilüfer/Bursa
Esentepe Mah. Meltem Sok. No:3
0224 245 45 45
info@bursameltemokullari.com
Call Now ButtonHemen Ara