Slide Background

Özel Meltem Ortaokul olarak amacımız;

Ortaokul dönemi, öğrencilerin tüm eğitim-öğretim hayatının temellerinin atıldığı, hayat başarısının şekillendiği yıllardır. Her kademe birbirini tamamlar nitelikte olup ortaokul dönemi meslek seçiminin bu anlamda temellerini oluşturmaktadır.  Bizler öğrencilerimizin yalnızca akademik olarak değil sosyal ve kültürel yönlerden gelişmesini de desteklemekteyiz.  Milli kimlik merkeze alınarak öğrencide dünya perspektifi ve algısı gelişir. Kendini ifade edebilme, karar verme ve problem çözme becerisine sahip bireyler yetiştirmek önemlidir.

Meltem Ortaokulu olarak; çok yönlü, sınırlarını bilen ve duyarlı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Eğitim-öğretim sürecimiz içerisinde öğrencilerimizin başarısını arttıracak çalışmalar yürütmekteyiz. İlgi ve yetenekleri dahilinde kendilerini geliştirmelerini desteklemek ile birlikte zaman yönetimi ve planlama becerilerini kazandırmaktayız.

Birey ve toplumun geleceği, bilgiye ulaşma, bilgiyi kullanma ve üretme becerilerine bağlı bulunmaktadır. Bu becerilerin kazanılması ve hayat boyu sürdürülmesi ezberlemeyi değil, bilgi üretimine dayalı bir eğitimi gerektirmektedir. Meltem ortaokulu felsefesinde her çocuğun öğrenebileceği, birey olarak kendine özgü olduğu, öğrenmeyi öğrenebileceği ve bunu hayatı boyunca devam ettirebileceği düşüncesi temeldir.

Okul Öğrenci ve Aile El Ele

Velilerin çocuklarının eğitimlerinde yer alması durumunda öğrencilerin okulda daha iyi performans gösterecekleri açıktır. Bu nedenle, çocuklarının öğrenmesini desteklemede velilerimizin önemli bir rolü vardır. Okul dışı etkinliklerde aileyi de öğretimin bir parçası yapmayı hedeflemekteyiz. Aile katılımı, okulun ve eğitimin önemli olduğu mesajını vererek çocuğun okula istekli bir biçimde devam etmesine, benlik saygısının yükselmesine ve okula yönelik olumlu tutum geliştirmesine yardımcı olur.

Meltem Okulları

Ortaokul Bilgi ve Kayıt Olmak İçin Formu Doldurun

“Merak ettiğiniz konuları ve ihtiyaçlarınızı bize bildirin, sizinle iletişime geçelim! Uzman ekibimiz size en kısa sürede geri dönüş yapacak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için yardımcı olacaktır.”

İletişim Bilgileri

Nilüfer/Bursa
Esentepe Mah. Meltem Sok. No:3
0224 245 45 45
info@bursameltemokullari.com
Call Now ButtonHemen Ara